در این بخش ویدیوهای آموزشی در خصوص موضوعات مختلف جامعه مدنی و حقوق بشری و همچنین انتقال تجارب مدنی سایر ملت‌ها که به سفارش عرصه سوم و در پروژه‌های مختلفی همچون «درصحن» تهیه و تولید شده است منتشر می‌شود.

ویدیو: تاریخچه تشکیل شوراها

video_XXVI

کار شوراها تلاش برای بهبود محیط زندگی مردم و تلاش برای تحقق خواست‌ها و مطالبات آنان است. انجام صحیح رسالت نمایندگی، زندگی ما را بهتر و کوتاهی آنها زندگی ما را خراب می‌کند.این ویدیو تلاش دارد تاریخچه‌ای مختصر از تشکیل شوراها از آغاز تا کنون را به تصویر بکشد.

انیمیشن: سازمان دادن به خواسته‌ها در جامعه مدنی

animation_07

مسیری که افراد یک جامعه برای روی‌هم گذاشتن خواسته‌های فردی خود و تبدیل آن به مطالبات جمعی طی می‌کنند، همان «سازمان دادن به خواسته‌ها» است. در این انیمیشن سعی شده است با طرح یک مثال ساده، چگونگی سازمان دهی یک مطالبه عمومی و تبدیل آن از «خواست شخصی» به «خواست گروهی» توضیح داده شود.


انیمیشن: کاندیداها و برقراری ارتباط با مردم

animation_06

آنچه پیش رو دارید انیمیشنی است در باره چگونگی برقراری ارتباط با مردم از سوی کاندیداها. ارتباطاتی که می‌تواند به موفقیت یا شکست کمپین‌های انتخاباتی کاندیداها منجر شود. در دنیای امروز استفاده از انواع رسانه‌های آنلاین و غیر آنلاین و شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین راه‌های جلب مخاطب است.

ویدیو: وظایف شوراها و بحران مدیریت شهری

video_XXV

این ویدیو کوتاه مروری است از عملکرد کلی شوراها از آغاز تا امروز. اگر می‌خواهید شهر شما جایی بهتر برای زیستن باشد، اگر می‌خواهید میزان آگاهی اطرافیان‌تان را از محدوده اثر شوراها افزایش دهید؛ این ویدیو را ببینید و منتشر کنید.


انیمیشن: حضور زنان در انتخابات

animation_05

زنان در انتخابات عنوان چهارمین انیمیشن درصحن است که با هدف تشریح موقعیت زنان در فضای انتخاباتی کشور تهیه و تدوین شده است. اگر زن هستید و برای اولین بار می‌خواهید به کاندیداتوری در انتخابات_شوراها فکر کنید این انیمیشن را ببینید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

انیمیشن: کمپین‌های انتخاباتی از هدف‌گذاری تا پیروزی

animation_04

راه اندازی کمپین انتخاباتی و تدوین هدفمند برنامه‌ها و شعارها و انتخاب هوشمندانه استراتژی و تاکتیک‌های مناسب، پیش نیاز موفقیت در عرصه انتخابات است. از این رو برای ساخت یک کمپین کارآمد و مدیریت صحیح آن باید اصول مرتبط با مساله کمپین سازی را رعایت کنید. این انیمیشن شما را با مراحل راه‌اندازی یک کمپین آشنا می‌کند.


وظیفه ما در قبال حقوق اقلیت‌ها چیست؟

animation_03

آنچه پیش رو دارید، بخش دوم انیمیشن آموزشی درصحن درباره «مساله اقلیت» با عنوان «وظیفه ما در قبال حقوق اقلیت‌ها» است. این انیمیشن خلاصه‌ای است از محتوای دومین کتاب‌چه آموزشی درصحن با همین عنوان. بخش اول این انیمیشین به پیشتر در اینجا منتشر شده است. می‌توانید کتاب‌چه مساله اقلیت را از اینجا دانلود کنید.

انیمیشن: مساله اقلیت و جامعه مدنی

animation_02

آنچه پیش رو دارید، بخش اول انیمیشن آموزشی درصحن درباره «مساله اقلیت» است. این انیمیشن خلاصه‌ای است از محتوای دومین کتاب‌چه آموزشی درصحن با همین عنوان. بخش دوم این انیمیشین به زودی منتشر خواهد شد. می‌توانید کتاب‌چه مساله اقلیت را از اینجا دانلود کنید.


انیمیشن:انتخابات شوراها و توانمندسازی جامعه مدنی

animation_01

در این انیمیشن با شما از توانمند سازی جامعه مدنی، سازمان دادن به مطالبات و تنظیم خواسته‌ و نظارت و پیگری و نقش جامعه مدنی در جلوگیری از فساد سخن خواهیم گفت. شما می‌تواند کتابچه توانمندسازی جامعه مدنی، از انتشارات درصحن را از اینجا دانلود کرده و مطالعه کنید.

ویدیو: آفت انحلال بر تنه نهال شوراها

video_XVI

در دوره چهارم شوراهای شهر و روستا، بیش از انگشتان یک دست، شوراهایی در سراسر کشور با بحران عدم توافق و یا بازداشت اعضا به انحلال کشیده شدند. این ویدیو گزارشی است از آمار انحلال شوراهای چهام. متن کامل گزارش درصحن از انحلال شوراها را اینجا بخوانید


شفافیت، پاسخ‌گویی و انتخابات آزاد و دموکراتیک

video_XV

در صحن؛ به دنبال شفافیت، پاسخ‌گویی و انتخابات آزاد و دموکراتیک. می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی زیر نیز دنبال کنید