ما به تنهایی نمی‌توانستیم...

partnersعرصه سوم در طول تمام این سال‌ها برای انجام هر چه موفق‌تر ایده‌های خود از حضور و همکاری شرکای مختلفی بهره‌مند بوده است. همکاری‌هایی که در کنار تجربه و توان عرصه سوم باعث به ثمر رسیدن اهداف ما گشته اند، درباره شرکای عرصه سوم در اینجا بیشتر بخوانید:

ایمپکت ایران

ایمپکت ایران تمرکز خود را به حقوق بشر در ایران اختصاص داده و دولت را تشویق می‌کند تا نگرانی‌هایی را که جامعه جهانی مطرح می کند، مورد توجه قرار دهد.
ایمپکت ایران توسط ائتلافی از سازمان‌های مستقل در حوزه حقوق بشر تشکیل شده و تقویت می‌شود. ایمپکت ایران از طریق کمپین‌های تبلیغاتی عمومی با کشورهای عضو سازمان ملل متحد و بحث‌های سطح بالا در زمینه حقوق بشر تلاش می کند اقدامات ذینفعان را جلب کند و شأن و احترام همه را در ایران تقویت کند.

عرصه سوم با ایمپکت ایران در زمینه حمایت از فعالان حقوق بشر در ایران فعالیت می‌کند.

اتحاد برای ایران

اتحاد برای ایران یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در شمال کالیفرنیا است که برای گسترش آزادیهای مدنی در ایران تلاش میکند. این سازمان با تلاش برای بهبود وضعیت حقوق بشر، تقویت جامعه مدنی، و افزایش مشارکت شهروندان از طریق فناوری به رسالت خود جامه عمل میپوشاند.
ما در جستجوی ایرانی هستیم که در آن به آزادی و حقوق شهروندی تک تک افراد احترام گذاشته میشود. ایرانی که در آن عموم شهروندان به تواناییهای خود آگاه هستند و در امور اجتماعی و سیاسی مشارکت دارند؛ ایرانی که سرزنده، آزاد و دمکراتیک است. ما معتقدیم دفاع از حقوق بشر وظیفه همگان است و هر کس باید نقش منحصر به فرد خود را ایفا کند.

عرصه سوم با سازمان اتحاد برای ایران در راستای ارائه آموزش برای افرادی که نگران حقوق بشر در ایران بوده اند همکاری کرده است.

ARTICLE 19

Article 19 فعالیت می‌کند تا مردم در همه جا از آزادی بیان برخوردار باشند، به اطلاعات دسترسی داشته و از آزادی مطبوعات لذت ببرند. آنها شاخصه‌های آزادی بیان را سه مورد می‌دانند:

۱. آزادی بیان، حق صحبت کردن است
- این حق است که بتوان نظرات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را بیان کرد
- مخالفت یک حق است
- آزادی بیان باعث می‌شود که دموکراسی انتخاباتی معنادار باشد و اعتماد عمومی به دولت را افزایش دهد.

۲. آزادی بیان؛ آزادی مطبوعات است.
- این حق رسانه‌های آزاد و مستقل است که بدون ترس، دخالت، آزار و اذیت و یا تبعیض گزارش دهند
- این حق مطبوعات است که بتوانند دانش را فراهم کنند، صدای به حاشیه رانده شدگان باشند و فساد را برجسته سازند.
- آزادی مطبوعات محیطی ایجاد می‌کند که مردم احساس امنیت می‌کنند تا به ازاقدامات دولت سوال کنند و قدرت را پاسخگو کنند.

۳. آزادی بیان حق شناختن است.
- آزادی بیان شامل حق دسترسی به تمام رسانه‌ها، اینترنت، هنر، آئین‌نامه‌های علمی و اطلاعاتی است که توسط دولت نگهداری می‌شود.
-آزادی بیان حق استفاده از حقوق مورد نیاز برای سلامتی، محیط زیست پاک، حقایق و عدالت است.
- آزادی بیان دولت‌ها را برای وعده‌ها، تعهدات و اقدامات خود پاسخگو می‌کند و از فساد جلوگیری می‌کند.

عرصه سوم با سازمان Article 19 در مورد آزادی بیان فعالیت‌های مشترکی انجام داده است.

Freedom House

خانه آزادی برای دفاع از حقوق بشر و ترویج تغییرات دموکراتیک با تمرکز بر حقوق سیاسی و آزادی های مدنی کار می کند. این سازمان به عنوان ترکیبی از تحلیل، حمایت و عمل، به عنوان یک کاتالیزور برای آزادی عمل می کند.

عرصه سوم با خانه آزادی فعالیت‌هایی در حوزه آزادی بیان انجام داده است.

Hivos

Hivos یک سازمان بین المللی است که به دنبال راه حل‌های جدید برای مسائل جهانی است.
Hivos با طرح‌های هوشمند در مکان‌های مناسب مخالف تبعیض، نابرابری، سوء استفاده از قدرت و استفاده غیرقابل بازگشت از منابع سیاره زمین است. با این حال، مبارزه با تنش به تنهایی کافی نیست. تمرکز اصلی آنها تغییر ساختار است. به همین دلیل آنها با تجارت‌های نوآورانه، شهروندان و سازمان های‌شان همکاری می‌کنند و با آنها رویای اقتصاد پایدار و جوامع فراگیر را به اشتراک می‌گذارند.

Hivos به عرصه سوم کمک کرد تا شروع به کار کند. آنها به ما در ساختن این سازمان کمک کردند، از فعالیت‌های اولیه ما حمایت کردند تا به یک تیم حرفه‌ای تر تبدیل شویم.

The National Democratic Institute

مؤسسه دموکراتیک ملی یک سازمان غیرانتفاعی، غیر حزبی و غیردولتی است که بیش از سه دهه از نهادها و شیوه‌های دموکراتیک در هر منطقه از جهان حمایت کرده است.
از زمان تأسیس آن در سال 1983، NDI و شرکای محلی آن برای ایجاد و تقویت سازمان‌های سیاسی و مدنی، حفاظت از انتخابات و ترویج مشارکت شهروندان، شفافیت و پاسخگویی در دولت تلاش کرده‌اند.

عرصه سوم با NDI در زمینه طراحی ظرفیت سازی و ارتباطات فعالیت‌های مختلفی انجام داده است.

Center for Human Rights in Iran

مرکز حقوق بشر در ایران (CHRI) یک سازمان مستقل، غیر حزبی و غیر انتفاعی است که برای محافظت و ارتقای حقوق بشر در ایران فعالیت می‌کند.

عرصه سوم و CHRI در کمپین حمایت از مداخلات بشردوستانه در ایران فعالیت می‌کردند.

KiesKompas

Kieskompas یک سازمان اجتماعی کوچک است که تعهد قوی به دموکراسی، اشتیاق به علم و استراتژی کارآفرینی رقابتی دارد.
Kieskompas متخصص در توسعه ابزارهای مشاوره رای گیری آن‌لاین و آف‌لاین، سازماندهی بحث‌های سیاسی و تولید پژوهش‌های علمی و محتوای رسانه‌ای است.

عرصه سوم با KiesKompas در rayeman.me همکاری می‌کرد، پروژه‌ای برای درک بهتر مسائلی که مردم در ایران به آن اهمیت می دادند.